Před skupinovou konzultací

Připojte se přes odkaz, který jste dostali e-mailem. Konzultace probíhají přes ZOOM. Pokud ZOOM neznáte, podívejte se na video a přečtete si krátký návod.

Zajistěte si klid na 90 min., pohodlné sezení, sklenici vody a kapesníčky. Bude fajn, když nebudete nacpaní k prasknutí.

Po připojení se octnete v „čekárně“ odkud Vás vpustím do skupiny. Vaše video se nebude přehrávat, aby bylo zajištěno Vaše soukromí. Pokud chcete video povolit, klikněte na ikonku kamery, která je přeškrtnutá.

Pokud chcete změnit jméno, pod kterým budete na konzultaci vystupovat, přečtete si připravený návod jak na to.

Jestliže ZOOM nefunguje dobře, napište sms na tel. číslo +420 731 150 510. Vyřešíme to spolu.

Během konzultace je spousta chvil, kdy se zdánlivě nic neděje, kdy je ticho. Nenechte se zmást, to se odehrává to nejdůležitější – uvolňování nahromaděného nezpracovaného stresu.

Co dělat při přímé práci s Vámi, nebo s celou skupinou

Následujte mé instrukce. Doporučuji omezit se během konzultace pouze na mé instrukce. Pokud ve svém běžném životě používáte i jiné techniky (např. dechové), nechte je teď odpočívat.

Co dělat, když budu pracovat s ostatními účastníky

Seďte (ideálně se zavřenýma očima), poslouchejte, a jenom vnímejte fyzické pocity ve svém těle a dech. Pokud si všimnete myšlenek nebo emocí, je to v pořádku. Uvědomte si je a zase přeneste pozornost k fyzickým pocitům a dechu a vnímejte je.

Pokud usnete, ničemu to nevadí. Při práci s jednotlivcem vždy zahrnujeme automaticky i všechny ostatní ve skupině. Jestli spíte nebo bdíte není rozhodující. Stejně tak nebude vadit, pokud přijdete později nebo se ze schůzky odpojíte a poslechnete si ji ze záznamu.

Co dělat po konzultaci

Čím méně, tím lépe. Dopřejte si alespoň pár minut, než se vrhnete zpět do života.

Účinky konzultace podpoříte nejlépe tak, že nebudete konzultaci rozebírat, ani sami se sebou, ani s lidmi kolem Vás. Probíhala přesně tak, jak měla probíhat.

Dobré je také nepátrat po konkrétních výsledcích konzultace. Mohlo by se Vám stát, že budete tak usilovně hledat něco, co očekáváte nebo chcete, až přehlédnete něco mnohem lepšího. Změny ve Vašem životě mohou být výrazné a rychlé, nebo drobné a postupné. Nic není ani dobře, ani špatně. Konzultace Vám vždy přinese to, co je po Vás zrovna to nejlepší. Když si nějaké změny ve svém životě všimnete, mějte z ní radost. To stačí. Samozřejmě se o svou radost můžete podělit s dalšími lidmi nebo se mnou na info@editation.com.

Co můžete zažívat po konzultaci

Každý reaguje na konzultaci jinak. Někdo se vrátí ke svým naplánovaným činnostem během pár minut, někdo se může cítit unavený nebo na něho padne únava s odstupem. Může se Vám točit hlava nebo mohou přijít nečekané emoce. Všechno je v pořádku, není potřeba se znepokojovat. Jenom si uvědomte, co se děje a pozorujte to. Bez potlačování, hodnocení a vyhýbání se. Vše je projevem dobíhajícího uvolňování stresu a Váš nervový systém hledá novou rovnováhu.

Jak pracovat se záznamem konzultace

Odkaz na audio záznam konzultace dostanete e-mailem, většinou do 24 hod po jejím skončení. Bude k dispozici po dobu 10 dnů. Prosím, s nikým ho nesdílejte. Narušili byste tím integritu skupiny a neprospěli byste tím ani sobě ani člověku, se kterým byste ho nasdíleli.

Záznam si můžete opakovaně poslechnout. Není při tom potřeba dělat nic zvláštního. Ideální bude, když si uděláte čas, posadíte se, budete poslouchat a uvědomovat si své myšlenky, emoce, fyzické pocity a dech. Ale není to potřeba. Berte to s lehkostí. Nevytvářejte si další povinnost. Záznam si můžete přehrát na procházce, při vaření nebo ke spánku. Ale nemusíte.

Rozhodně, prosím, neposlouchejte při řízení motorového vozidla nebo obsluze strojů a zařízení!

Zpětná vazba

Když mi napíšete na info@editation.com, jaké máte dojmy z konzultace nebo kurzu, nebo co Vám EDITACE přinesla, budu moc ráda.