Lesk a bída pozitivního myšlení

O pozitivním myšlení a jeho užitečnosti jste nejspíš slyšeli. Možná i o afirmacích. V posledních letech je jich všude plno.

Mohou vám pomoci? Rozhodně!

Může se stát, že vám nepřinesou žádoucí výsledky? Rozhodně!

Proč?

Představte si, že máte nový byt. Přijde zima a s ní malér – začne vám růst plíseň na stěně (kdo to znáte, ani si nemusíte představovat). Jdete a koupíte sprej proti plísním a aplikujete ho. Plíseň zmizí. Za nějakou dobu se objeví znovu, možná i na dalších místech. A tak sprejování opakujete. Časem nově vymalujete, protože stěna je pěkně flekatá. Přijde jaro a hurá, plíseň zmizí. Až do další zimy, kdy se celý kolotoč opakuje. Můžete sprejovat a malovat kolikrát chcete na bílo či růžovo. Dokud nic neuděláte se skutečnou příčinou vzniku plísně, budete se s ní potýkat znovu a znovu.

Fakt, že řešíte následek, nikoliv příčinu, může být důvodem neúčinnosti pozitivního myšlení a afirmací. Řešíte svou nespokojenost, smutek, frustraci, strach, pesimismus, stres atd. Tyto myšlenky a emoce ale musely z něčeho vzniknout. Někde musí být příčina toho, že se zrovna vy takto cítíte a že zrovna vy takto myslíte. Nedávalo by tedy smysl řešit zdroj a skutečné příčiny?

Pokud pozitivní myšlení případně afirmace používáte a jste s výsledky spokojení, určitě je používejte dál.

Pokud jste nespokojení, nebo chcete jejich výsledky znásobit do té míry, že pozitivní myšlenky a emoce budete mít přirozeně, bez nekonečné snahy, naučte se pracovat se skutečnými příčinami.

EDITACE je jedna z možností, které můžete zvolit.

Edita Arabaszová

Edita Arabaszová

Mně osobně EDITACE velmi pomohla z vystoupit ze začarovaného kruhu problémů, které se mi v životě nakupily a umožnila mi žít život, který skutečně chci žít.  Více o mně a metodě EDITACE.

 

Další články

Mimo-řádnost

Extra-ordinary = mimo-řádný, vy-nikající, ne-zvyklý, ne-obvyklý. Toho chceme víc, onoho chceme míň. Nejsme lehce...

číst více