O válce

🍀Měla jsem štěstí. Dnešní příspěvek mi vlastně naservíroval YouTube.

Moc ho nepoužívám, ale něco jsem hledala a vyskočil na mě záznam koncertu mého milovaného 🎤 Stinga 🎸z dubna letošního roku v londýnském divadle Palladium. No, a hned úvodní skladba rozhodla – podívejte se, stojí zato. https://buff.ly/3PUFH4H

💣Mj. se v ní zpívá: „…there is no winnable war …“ neboli …“neexistuje válka, kterou lze vyhrát…“ Domnívám se, že to platí nejenom pro svět kolem nás, ale i pro nás samotné.

🤼♂️Nemá smysl bojovat s něčím nebo proti něčemu. Když s něčím bojujeme, zaměřujeme svou pozornost na „problém“, nikoliv na „řešení“. ➕ Plus, jakmile s něčím bojujeme, přirozeně se to brání.

🔜Já jdu ještě o krok dál a tvrdím, že ani bojovat za něco není ideální. Usilovat o něco, to je jiná! Prostě boj zbytečně vyčerpává a separuje. A únavy a separace je na světě opravdu dost.

A co s tím? Říká se, že člověk má vždycky začít sám u sebe. (Ačkoliv, je to teda mnohem těžší než ukazovat na ostatní).

❓ Je něco s čím nebo proti čemu bojujete?

❓ Je to nadváha, zlozvyk, člověk, prokrastinace, špatný spánek, strach, stres …?

❗ Možná by bylo užitečnější upustit od boje a naučit se s tím správně pracovat.

❗ Možná by vám to přineslo výsledky, které vám zatím unikají.

Každému může fungovat jiný způsob, jak to udělat. Mě funguje EDITACE. Co mám možnost sledovat kolem sebe, nejsem jediná.

Hezký víkend bez boje, kéž by i bez války

Edita

Edita Arabaszová

Edita Arabaszová

Mně osobně EDITACE velmi pomohla z vystoupit ze začarovaného kruhu problémů, které se mi v životě nakupily a umožnila mi žít život, který skutečně chci žít.  Více o mně a metodě EDITACE.

 

Další články

Mimo-řádnost

Extra-ordinary = mimo-řádný, vy-nikající, ne-zvyklý, ne-obvyklý. Toho chceme víc, onoho chceme míň. Nejsme lehce...

číst více