Postřehy všedních dní

Skutečný důvod, proč diety nefungují je překvapivě prostý. Minulý týden jsem se opakovaně sešla se skupinou žen, které byly otevřené myšlence jít na svou nadváhu zcela netradičním způsobem – s využitím EDITACE.

Vůbec jsme neřešily

🍟 co jí

⌚ kdy jí

🏃♀️ jaký mají příjem a jaký výdej energie atd.

Zabývaly jsme se zdánlivě naprosto nesouvisejícími tématy. Hodně se točily kolem vztahů.

Proč❓

Protože, když jsem se zeptala, v jakých situacích sahají po nadměrném množství čokolády nebo chleba nebo vína nebo něčeho jiného, odpovědi byly např.:

🧔 Protože mi manžel říká že,…

😔 Protože se cítím sama

😨 Protože když udělám …., moje maminka ….

Tak jsme s využitím EDITACE pracovaly s těmito tématy. A vždycky se rychle ukázalo, že skutečná příčina nepříjemných pocitů, které zajídají nebo zapíjejí nepramení ani tak z chování manžela či maminky v daném okamžiku, jako z nějaké stresující situace, kterou zažily v minulosti (většinou v raném dětství).

Když dojde k uvolnění takového usazeného stresu, člověk získá svobodu vnímat situaci jinak a chovat se jinak. 😀😊🤗Když se cítíte dobře, nemáte potřebu sníst tabulku čokolády. Sníte možná řádek, nebo vůbec nic.

A to je přesně ten důvod, proč diety nefungují. Diety totiž řeší nadváhu. Nadváha je důsledkem nějaké příčiny. Dokud neodstraníte příčinu, můžete bojovat s důsledkem jak chcete a bude to buď marný boj, nebo těžký a dlouhý boj. A ani jedno z toho není smyslem lidského života.

Představte si, jak jinak byste mohli trávit čas a využívat svou energii, kdybyste je nevěnovali přemítání o své postavě, o tom co můžete a nemůže sníst, ….. Nebyla by to nádhera?

Edita

Edita Arabaszová

Edita Arabaszová

Mně osobně EDITACE velmi pomohla z vystoupit ze začarovaného kruhu problémů, které se mi v životě nakupily a umožnila mi žít život, který skutečně chci žít.  Více o mně a metodě EDITACE.

 

Další články

Mimo-řádnost

Extra-ordinary = mimo-řádný, vy-nikající, ne-zvyklý, ne-obvyklý. Toho chceme víc, onoho chceme míň. Nejsme lehce...

číst více